Telefon: +90 324 320 0 320  -  Email: info@coskn.com  -  Kampanyalarımız  -  Teklif Al
img

Motorsiklet Çakar Sistemleri

Motosiklet ikaz sistemleri sürüş güvenliği sağlamasının yanında uyarı güçlendirmesiyle büyük kolaylık sağlayan ekipman ve bileşenlerdir. Sonradan eklenen ikaz lambaları güvenlik ve kolluk kuvvetleri için kullanılan tepe lambalarının işlevini görmektedir. LED (Light Emitting Diode) ışıklandırma sayesinde her türlü ortamda maksimum görünürlük sağlanabilmektedir.
Motosiklet ikaz sistemlerinden siren ve anons ekipmanları yol açma, devriye vb. durumlarda uyarı işlevini görmektedir. Çevre koşullarına ekstra dayanıklı yapıları ve ses çıkış güçleri ile uzun süreli dayanıklılığa sahiptirler.

Motosiklet Ön İkaz Lambası
Motosiklet ön ikaz lambaları EMC standartlarına (Elektromanyetik Girişim ve Uyumlukuk) göre üretilmiş, optik lensli uyarı bileşenleridir. Lamba gövdesi polikarbon olup, güneş ışınlarına ve zorlu hava koşullarına dayanıklıdır.
Fresnel mercekler LED panelden yayılan ışığın homojen bir şekilde dağılımını sağlar. 12/24 VDC güç kaynağı tüketen ikaz lambaları -40 °C soğukluk ile 65 °C sıcaklık aralığına ve zorlu yol şartları titreşimlerine dayanıklıdır.

Motosiklet Arka İkaz Lambası
Motosiklet Arka İkaz Lambaları teknik özellikleri bakımından ön ikaz lambaları ile aynı özelliklere sahiptir. Köşeli oval yapısı sayesinde tüm modellerle uyumlu montaj kolaylığı sağlar. Özel hizmet araçlarının arkasındaki araçları uyarması, güçlü aydınlatma sayesinde sürüş güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur.

Motosiklet Teleskop İkaz Lambası
Teleskop ikaz lambaları arka iki köşeye monte edilebilen silidir yapıdadır. Binek hizmet araçlarındaki tepe lambalarının işlevini görür. Polikarbon gövde UV ışınlarına, darbelere, zorlu çevre koşullarına mukavemet gösterecek yapıya sahiptir.

Motosiklet Sireni
Kablolu siren cihazları, harici takılan anons aparatlarıyla uyumlu üç farklı mod (Manuel, yavaş, hızlı) ile uyarı yapabilen sistemlerdir. Siren çalma durumunda tepe lambası veya silindir ikazları aktif edebilirler. Araçta oluşabilecek olası voltaj problemlerine karşı devre koruma özelliği bulunmaktadır.
Frekans aralıkları 300hz ile 10.000hz arasında olan sirenler, SAE standartlarına uygun üretilmiştir.

Kablosuz Motosiklet Sireni
Kablosuz sirenler araçtan araca kolay taşınma imkanı sunmaktadır. Kumanda mekanizması sayesinde kolay kontrol edilebilir, diğer ışıklı ikaz sistemleriyle uyumlu yapıdadır. Yüksek voltaj koruma özelliği, kendi kendini bloke edebilmesiyle maksimum kullanım ömrü sunmaktadır.

Motosiklet Hoparlörü
Motosiklet hoparlörü tüm hizmet araçları ile uyumlu, yüksek ses çıkış gücü ile fonksiyonel uyarı ve ikaz bileşenleridir. Anons sistemi SAE, J1849 ve EVS standartları gerekliliklerini karşılayacak yapıda üretilmişlerdir. Ses Çıkış gücü 80W RMS olan motosiklet hoparlörü, farklı araç tipleri için kurulum ve montaj gerekliliklerini karşılamaktadır.

img